Продовжується суперечки щодо бюджетного фінансування Міністерства. Бюджетна пропозиція міністра фінансів Міка Lintilä (центр) містить лише чверть від 60 000 000, що урядова програма виділив для збільшення базового фінансування вищих навчальних закладів.

За даними esa, адміністративного директора гельсінського університету, на виконання пропозиції буде означати продовження курсу заощаджень.

Гемеласінен пише на веб-сайті університету сюрприз про бюджетній пропозиції VM було здорово, коли підвищення рівня тільки EUR 10 000 000 буде зроблено щорічно для базового фінансування університетів, які будуть розподілені між усіма університетами.

“Реалізація пропозиції означатиме Щорічне збільшення приблизно 2 000 000 євро для Університету Гельсінкі в базовому фінансуванні, і Фінанси університету не можуть бути збалансовані без подальших заощаджень. Тому ми будемо продовжувати робити операції більш ефективними, в той час як в країнах-конкурентів будуть значні інвестиції в університети. До 2022 на останньому, економія витрат повинна бути зроблена принаймні 9 000 000 євро на рік на додаток до поточної програми заощаджень.

В минулому сезоні мільярд
За останній парламентський термін фінансування було обрізаний з сектора вищої освіти більш ніж на 1 000 000 000 євро, включаючи індексацію. Згідно з Хямеläen, університети будуть мати більш ніж 400 000 000 євро менше використовується на рік в 2020, ніж це було в 2015.

“Університет Гельсінкі має скоротити в цілому майже 300 000 000 євро в індексі суспензії в той же період, тому ми майже 100 000 000 євро менше грошей на рік в 2020, ніж це було в 2015”.

Відповідно до Хямеласінен, інвестиції у вищу освіту слід починати негайно, якщо будуть досягнуті економічні і трудові наслідки.

Центральні міністри сперечаються
Вона не буде вирішена до бюджетної сесії менш ніж за місяць ‘ s Time. Міністр науки і культури Ганна Коснен (центр) закликала до загального обсягу 60 000 000 євро, погоджених в урядових переговорах щодо бюджету наступного року. Він отримує підтримку від міністра освіти Лі Андерссон (ліворуч). Лівий Альянс має таку ж думку, як міністр Косонен, що збільшення базового фінансування вищих навчальних закладів було узгоджено в повному обсязі для бюджету в наступному році, Андерссон сказав на літніх зборах лівої групи міністрів Альянсу в середу.

“Щоб вирішити брак таланту, ми повинні розуміти, що освіта є найкращою політикою зайнятості”, сказав Андерссон.

«Лівий Альянс заснований на тому, що він повинен відбиватися як у базовому фінансуванні для вищих навчальних закладів, так і в інвестиціях на професійну підготовку з метою реагування на брак навичок і навчання іммігрантів.

Андерссон попередив, що Фінляндія була країною спати в бомбі. Рівень освіти зупинився і ті, що народилися в 1970-х роках, стають найбільш освіченими генерацією в країні.

“Якщо ми дозволяємо цьому розвитку, щоб продовжити, Фінляндія буде відстає в майбутньому, як Міжнародна конкуренція посилює і в інших місцях є сміливі уявлення про важливість інвестицій в освіті та науці для національної економіки.