Згідно з розрахунком Міністерства фінансів, податкові зміни в проекті бюджету в наступному році буде злегка зменшити нерівність у доходах. Однак ефект дуже малий. З точки зору Gini, нерівність у доходах за оцінками, зменшується в цілому близько 0,09 процентних пунктів.

Зміни в оподаткуванні доходів оцінюються, щоб зменшити нерівність у доходах, але зміни в непрямому оподаткуванні збільшать їх незначно. Однак, в грошах, ви можете отримати плюс в інших категоріях доходів, за винятком верхньої.

У прибутковий податок уряд пропонує індексний огляд на всіх рівнях доходів, так що оподаткування не затягується через загальний рівень заробітку. Індексація здійснюється за рахунок збільшення всіх доходів у масштабі прогресивного податку на прибуток і за рахунок збільшення максимальної кількості основних вирахування, максимальна сума вирахування доходів від роботи і нарахування і видалення відсотків.

На додаток до індексу ation, пропонується зменшити зароблений податок на прибуток на загальну суму 200 000 000 євро, з акцентом на низький і середній дохід. Скорочення буде досягнуто за рахунок збільшення базового скорочення муніципального оподаткування на 66 000 000 євро, відрахування доходу від роботи до 99 000 000 євро і загальне скорочення пенсійних надходжень у центральних та муніципальних податках до 35 000 000 євро.

Так званий податок на солідарність з високим рівнем доходу працівників буде продовжений до кінця уряду термін, який, за оцінками, збільшити податкові надходження близько 109 000 000 євро.

В цілому, зміни в оподаткуванні доходу збільшують наявний дохід в середньому близько 0,38%, в найнижчому доходах гріха близько 0,39 відсотка і в Топ-10, зміни зменшать додатковий дохід по всьому 0,03 відсотка.

З боку непрямого оподаткування буде збільшуватися податок на тютюн і безалкогольні напої. У зв’язку з одноразовим доходом, зростання податку на тютюн відповідає близько 0,01% в найнижчому прибутку за найнижчими доходами. У найвищому складі доходів відповідне співвідношення становить близько 0,01 відсотка, а в середньому близько 0,04 відсотка.

Збільшення обсягу безалкогольних напоїв відповідає приблизно 0,03 відсотка в найнижчій категорії доходів і $0,01 відсотка у верхній категорії доходів у зв’язку з одноразовим доходом. У середньому, збільшення доходів домогосподарств одноразового доходу на 0,01%.

За словами Міністерства, податкове збільшення транспортного палива не має значного впливу на нерізниці доходів. У середньому, збільшення доходів домогосподарств одноразового доходу на 0,13%, але вплив є найбільшим для середніх доходів, з найменшим доходом лякаючи на 0,11% і найвищий на 0,08%.