У багатьох столиць країн і тільки в великих містах зараз працюють портали відкритих даних, в тому числі і в російській столиці. Такі сайти містять найрізноманітніші важливі відомості, що стосуються життя міста: адреси та телефонні номери різних установ, дані про транспорт і безпеку, про музеї та інші культурні об’єкти тощо. Він також публікує дані, пов’язані з роботою урядових установ і статистики з різних відділів.

Берлін, Оффенататберлін (https://daten.berlin.de)

Берлінський веб-сайт з відкритим даними тепер має 1 038 наборів даних, об’єднаних в 22 категоріях (свята і традиції, ринок праці, соціальна допомога, демографічні показники, здоров’я, спорт і відпочинок, нерухомість, захист прав споживачів, послуги для іноземців та ін.). Дані також можна шукати за мітками. Оффенедберлін містить, серед іншого, списки шкіл, дитячих садків та бібліотек у будь-якому з 12 округів, і веб-сайт може навіть отримати інформацію для біженців. Існує також розділ, де можна побачити проекти, які були розроблені на основі відкритих даних.
Брюссель, відкриття даних (opendata.bruxelles.be)

У рамках ініціативи OpenData уряд Брюсселя опублікував свої дані на веб-сайті Opendata. Журналісти, розробники, дослідники, підприємці та рядові громадяни можуть в будь-який час отримати правильну інформацію про культуру, туризм, транспорт, комунальні послуги та багато іншого. На головній сторінці представлені колони з найпопулярнішими наборами даних (наприклад, з інформацією про банкомати і питних фонтанів), а також з новітніми публікаціями. Як і на інших подібних порталах, користувачі можуть запропонувати для публікації певні дані та теми (які, на їхню думку, місто не вистачає), використовуючи спеціальну форму.

Leave a Comment on Відкриті сайти даних міст Росії і світу: від урядових звітів до розкладу руху автобусів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *