Коли ми стаємо суверенними в цій галузі, Ілля Мастакий, Президент Фонду інформаційної демократії, керівник робочої підгрупи «Інтернет-суверенітет» під управлінням Президента РФ, заявив «пожежа»

“Після історії санкцій, ЗМІ освоїли новий термін-” цифровий суверенітет “-і тепер активно використовувати його. Але чи є ідея, що це таке?

“Якщо це дуже просто, суверенітет є можливістю для промисловості, напрямок промисловості, щоб зробити свої власні рішення в своєму сегменті. Скажімо, на державному рівні Росія може, без консультацій нікого, прийняти Крим у своєму складі-половина світу була проти, але ми вирішили і зробили. Те ж саме хоче мати в Інтернеті, але сьогодні він навіть не близький. Ми залежні від більшості параметрів: Інтернет-інфраструктура, сервери, маршрутизація, розподіл доменних імен, IP-адреси-все це не контролюється нами. Програмне забезпечення також переважають західні платформи, і вони також домінують уми людей, відповідальних за їх використання. Після кількох розмов з представниками галузі, я опинився в думці, що російське керівництво більш готове перейти на “giguli”, яка також добре, ніж почати використовувати внутрішнє програмне забезпечення. Психологічний бар’єр тут дуже сильний.
Як ви думаєте, що в сучасному світі є країни з цифровим суверенітет?

“Дивись: 10 країн дізналися, як зробити ядерну зброю сьогодні, але тільки три Інтернет-шукачів-Америка, Росія і Китай-є Інтернет-шукачів. І гонка за самосуверенітет в ньому тільки прискорення. Звичайно, Америка суверенна-вона приймає рішення самостійно: скажімо, вона забороняє китайські продукти на телекомунікаційному ринку, для роботи державних установ використовує тільки його “залізо” і програмне забезпечення. США можуть закрити себе від світу і робити все сама. Китай не є повністю суверенною, оскільки вона сильно залежить в індустрії програмного забезпечення. У «залізній» цієї країни є чим пишатися: хороші рішення для різних типів завдань-від звичайних комп’ютерів до мережевої інфраструктури, серверів. Але все-таки цей суверенітет інтересу на 30, не більше. Росія не є суверенною з точки зору заліза на всіх, але в області програмного забезпечення ми добре виглядати. Нещодавно наш Фонд розробив модельний пакет для муніципалітетів країни на основі вітчизняного програмного забезпечення-можна було задовольнити всі потреби місцевої влади, це працездатною і конкурентоспроможною справою. В Інтернеті ми також відчуваємо себе добре, існують альтернативні американські рішення: поруч з Google-Яндекс, поруч з Facebook-«в контакті» і так далі… Тут у нас є шанс.

Leave a Comment on Наша ставка на програмне забезпечення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *