Ілля Мастакий, керівник з питань імпортозаміщення ІКТ у форумі ІКТ, який відбувся у четвер, розповів про D-Russia.ru головних результатів своєї роботи.

По-перше, потреба в прямій інструкції керуючих, рахункам та прокурору, щоб гарантувати, що преференції були надані вітчизняних виробників у державних закупівлях програмного забезпечення, були обговорені і визнані актуальними. Ці преференції, Нагадаємо, встановлюються нормативними актами, зокрема, постановою російського уряду від 16 листопада 2015 р. No 1236 «про встановлення заборони на прийом програмного забезпечення походженням з зарубіжних країн, з метою здійснення покупок для надання державних та муніципальних потреб».
По-друге, фінансове відшкодування в регіони витрат, пов’язаних з імпортозаміщення програмного забезпечення. Такі витрати існують, і вони істотні. Без компенсації за ці витрати, перехід до вітчизняного програмного забезпечення в суб’єктів Російської Федерації відповідає зрозумілим, об’єктивним труднощів.
По-третє, єдині практики імпортозаміщення програмного забезпечення. Забезпечення того, щоб хороші практики в регіонах були репліковані для заміни імпортованого програмного забезпечення з внутрішнім програмним забезпеченням, це завдання, яке необхідно вирішити “на рівні уряду”.

Досвід імпортозаміщення також виявило тенденції, які слід усунути.

Таким чином, необхідно контролювати вартість вітчизняних програмних продуктів. Є приклади, коли виробник програмного забезпечення, продукти яких підлягають публічних закупівлях, стає монополістом в регіоні і диктує невиправдано високі ціни державному клієнту.

Методологія планування та впровадження програмних та проектно-імпортозаміщення проектів в органах державної влади
Іншим – це допомога регіонам у муніципалітетах на купівлю вітчизняного програмного забезпечення. Формально, муніципалітет у цьому питанні є незалежним, але, по суті, координування закупівлі програмного забезпечення за рахунок бюджетних коштів є корисним як муніципалітетам, так і регіональним фахівцям, які відповідають за ефективність ІТ-систем.

Leave a Comment on Управління, субсидія та урядова адміністрація як умови імпортозаміщення-дискусія на форумі “проф. 2019”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *