Скорочення масштабів бідності та нерівності є ключовою метою, що направляє всі рішення уряду. Це те, що обіцяли в урядовому програмі.

Ця мета перешкоджає тому, що податкова політика була виключена з спектру інструментів на вимогу центру.

Центральне питання порогу в урядових переговорах було те, що оподаткування підприємців і підприємств не виліковується. Таким чином, дивіденди оподаткування неперерахованих компаній не розглядаються, хоча доходи від скорочення капіталу в основному користуються багаті особи. Відмова від несправедливих податкових пільг оцінюється в тому, що додаткові прибутки понад 400 000 000 євро для держави.

У неперерахованими компанією, 25 відсотків від дивідендів оподатковується дохід від капіталу та 75 відсотка від податку на прибуток до 150 000 євро, якщо дивіденди розподіляються не перевищують 8 відсотків від математичного значення частки.

Це лише одна несправедливість, яка є і залишиться у фінській податковій системі, хоча її проблеми відомі. Matti Tuomala, професор економіки, який вивчає нерівність у доходах протягом десятиліть, не дуже переконаний в тонкої фрази Державної програми, відповідно до якої “метою економічної політики є підвищення добробуту”.

“Це трохи ляпас на цьому центральному питанні порогу. Це не виливають все, але це ускладнює досягнення цієї мети “,-говорить він в інтерв’ю людям з новинами.

Проблема, відома,
нічого не зроблено
Проблема відома. Це було зовсім недавно заявив у фінальному доповіді про надання допомоги для бізнесу субсидій у вересні:

“Ненейтралітет оподаткування VIS-à-VIS інші інвестиції відволікає інвестиції від найбільш продуктивних цілей в економіці і спотворює структуру капіталу. Оподаткування дивідендів може направити компаніям інвестувати в інвестиції в низький ризик і валовий дохід за рахунок більш високого ризику, але більш продуктивних інвестицій. Оподаткування дивідендів може послабити стимули для звукового та бізнес-орієнтованих ризиків, що беруть участь у компаніях, що не перебувають у списку, і зменшують прибутки інвестицій в економіку.

Однак, нічого не робиться про це. Окрім центру, це вимога РКП. У той же час, ще одна спроба зменшити невиправдано ділові субсидії стали млинця.

Податкова перевага для найбагатших
відсотка від
Податкова перевага компаній незагального користування є однією з частин диференційованого оподаткування, недоліки яких Туомала проповідували вже більше 25 років.

Він був членом команди дослідників, які в 2004 році опублікували поворотний спостереження. До тих пір, нерівність у доходах були розглянуті decile, тобто фіни були розділені на десять рівних груп, а потім ми дивилися на те, як доходи розвивалися в кожному. Tuomala, Marja Riihelä і Рісто Сульстрем тепер взяли спеціальний огляд найбільш високий відсоток доходу, і було виявлено, як різко їх доходи збільшилися з 1996. Ми говоримо про зліт багатих відсотків.

У той же час, дивіденди були викликані зростанням і нових фінських записів були зроблені з кожним роком.

Видалення багатих стало можливим завдяки податковій реформі буржуазного уряду ЕСКО Ако в 1993. Перехід до диференційованої податкової системи, де доходи від капіталу було оподатковуються більш легковажно, ніж інші. Зокрема, це заохочував підприємців, які могли б максимально взяти на себе прибуток, як дохід від капіталу.

Найбагатшою отримав його.
ще краще
Tuomala пише про 1993 спадщина у своїй книзі Markkinat, держава & нерівність (Vastapaino), опубліковані восени. 18% від загального обсягу витрат на прибуток між 1993 та 2000, які йшли до 18%, 11% – 2007.

“Цифри підняти питання справедливості в розподілі плід розподілу для економічного зростання”, пише він.

Податкова перевага компаній незагального користування є однією з частин диференційованого оподаткування, недоліки яких Туомала проповідував більше 25 років». Так, ми довгий шлях від бідної речі. Це тьмяніє становище цього уряду “.
Яну Канцола і книги Ганни кууела Huipputuloiset (Vastapaino) вважається ще меншим числом, 5 000 найвищий дохід за міле з фіни. Це більш ніж втричі свою частку доходів всіх фіни з 1990 до 2007.

Середній валовий дохід від загальної чисельності населення становить 30 620 євро на рік. На найвищому рівні доходу за міле, це 684 444 євро, з яких дохід від капіталу становить 467 674 євро, а середня ставка податку становить 34%.

У урядовому програмі немає обіцянок щодо суттєвих змін у напрямку справедливого оподаткування.

Найсильніший в економічній історії
збільшення нерівності у доходах
Диференційована податкова система була також прийнята в інших Північних країнах, але його практичне застосування різноманітні. Фінська спеціальність являє собою полегшені оподаткування нових перерахованих компаній з обмеженою відповідальністю, які Tuomala згадує, дивувався про своїх північних колег, вже в 1990-х років.