Ви повинні бути щасливими, але ви повинні дратувати вас. Повернувся з церемонії нагородження переможців ACM ICPC, студентський Чемпіонат світу з програмування, і читав, що наші співвітчизників пишуть про успіхи своїх співвітчизників. “Російські програмісти стали чемпіонами світу, минаючи Гарвард і MIT”-такий Гліба заголовок підійшов де до недавнього часу було краще інформаційне агентство в країні. Це не Гарвард. Якщо треба було піднятися над протилежною стороною земної кулі, треба було написати: «американці вперше за вісім років взяли золото ACM ICPC». І минаючи MIT і Гарварду не є досягненням на всіх, Санкт-Петербург вони багато обійшли щороку. На прямих ступів на кшталт «ІТМО зайняв друге місце»-видно, адже медалі срібні-і не варто говорити.

Тільки не думайте, що я закінчила таку дурість, яка також стала виступати проти деяких програмістів інших, в залежності від того, на якій стороні кордону вони, звичайно.

Успіх країни у спортивному програмуванні припускає, що вона має певний рівень культури, і цей рівень значно вищий, ніж світове середнє.
Спортивне програмування не розумна гра, хоча вони, звичайно, теж. Порівнюючи програмування з шаховими, наприклад, не дуже добре: граючи в шахи добре означає просто грати в шахи добре, це необхідно, але не існує кореляція з розумом або корисними навичками тут, наприклад, пам’ятаєте нові Ваюкі, проект о. Бендер.

І програмування є дуже серйозним і необхідним ремеслом, це не іграшки, це передній край інженерії.

Це також велика помилка, щоб припустити, що все пов’язано з певною “схильністю” громадян певної країни до цієї окупації. Лінус Торвальдс, однак, писав, що він почав працювати на Linux, тому що немає нічого більше робити в Фінляндії в зимовий період. Але де тут, логіка запитала, все ще знаємо, що основне вкладення в програмістів в Каліфорнії.

Думати, що ICPC це спорт високих досягнень, де перекачується гроші і мельдонію, це нісенітниця.

Все залежить, я повторюю, на культурі. У країні повинні бути школи першого класу і університети. Люди повинні мати багатовікову здатність мислити з головами і застосовувати результати роздумів на практиці. Він також повинен бути в змозі об’єднатися на спільну справу, як кращий спортивний і програмний досвід Росії показує.

Світові досягнення у спорті програмування є невід’ємною показником того, що я не зобов’язуюсь визначити в русі, але я готовий використовувати фразу “Національна розвідка” як перший підхід до визначення. Або, якщо ви звузити тему і відійти від звинувачень у націоналізму, “Національна інженерна розвідка”.

40 країн з усього світу досягли фіналу ICPC 2016. Там могло б бути більше для 128 команд, але чомусь немає більше.

Північна Африка є дуже яскравим прикладом. Цього року була команда університету Алеппо, виконана толеранто. Університет Дамаска прийшов до фіналу минулого року, і прийшов до нього. Традиційний лідер регіону є Єгипет, там, ймовірно, легше тренуватися там, така війна, як в Сирії, слава Богу, немає.

Одна річ, напевно, пам’ятають-ICPC, а також спортивного програмування в цілому, явище є надзвичайно міжнародним. Країни можуть бути зіставлені, але не можуть бути контрастними.

Перевага Росії полягає в тренувальна система. Багато університетів, зокрема, в Петрозаводськ і Саратові, мають сезонні тренінгові центри, де приїжджають іноземці, які позбавлені розкоші спілкування зі своїми братами. Ця система була створена і підтримується не державою, а не багатими, а незалежними педагогами з десятків міст.

Якби у нас було щось подібне у футболі, то в країні буде жити інше життя. Помітно більш радісні.

Пхукет

У Таїланді остаточний ACM ICPC, Чемпіонат світу з програмування, закінчився в четвер. Абсолютний Чемпіонат, команда Санкт-Петербурзької університетської команди. Російські команди мають п’ять медалей з 12, у тому числі два золотих, дві срібні та одна бронза. У фіналі, ICPC, Нагадаємо, нагородили чотири медалі кожної гідності.

Leave a Comment on Чемпіонат світу з програмування як показник культурного рівня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *