Інтернет речей, або IoT. Інтернет речей вважається найбільш важливим компонентом четвертої промислової революції. Як повідомив Генеральний директор Об’єднаного інструментарію корпорації (UPC) Олександр Якунін, ця тема тільки починає обговорюватися в Росії. В інтерв’ю газеті «Комерсант» він розповів про останні події в цій сфері та перспективи IoT в нашій країні.

-Як ви оцінюєте передумови для розвитку промисловості 4,0 в Росії? Що нам катастрофічно не вистачає?

“Передумови створені, але до цих пір вони хаотичні і роз’єднані. У деяких нішах і сегментах є приклади успішних рішень. Це Автоматизація окремих галузей, бізнес-процесів, житлових і промислових об’єктів. Є багато програмних платформ. Є такі проекти, як “безпечне місто”, відмінні події в області бази даних, штучний інтелект. Існують проривні ідеї в робототехніці, які стають все більш автономними від людей. Є потужні центри обробки даних сучасного рівня і хороша підключена інфраструктура. Ви можете бути здивовані, але з точки зору обладнання передових засобів зв’язку, Росія є однією з найбільш розвинених країн у світі. Тобто, на рівні технологій існує багато чого, що необхідно для формування нового промислового шляху.
Головне, що ще не існує єдиної ідеології, уніфікованих підходів у сфері програмного забезпечення, “залізо”, що призвело б до всіх зусиль розробників до спільного знаменника, зробить їх системними.

IoT є важливим компонентом промисловості 4,0. У Росії ця тема тільки починає обговорюватися. Тепер, на початковому етапі, дуже важливо закласти правильний фундамент. У Росії має бути поширена система координат для всіх учасників цього ринку.
Перше, що потрібно зробити, це створити єдину довірену платформу програмного забезпечення. Всього за максимальну кількість користувачів: медичні установи, банки, страховики, державні установи, правоохоронні органи, рятувальні служби, торговельні структури тощо.

Вона повинна бути платформою з чіткими і прозорими стандартами для розробки додатків, його центрів обробки даних і системи управління. Сумісні зі світовими стандартами в цій галузі. Чіткі і відкриті для всіх, щоб зробити його якомога більш простим для розробників, щоб почати роботу і інтегрувати проекти швидко.

Цей процес може вести Міністерство комунікацій. Можливо, розвиток Інтернету речей зажадає створення спеціальної конструкції-оператора, завданням якого є забезпечення якісної і надійної роботи системи.

-Чи може Росія розвиватися в цьому напрямі без розробки виробництва власних електронних компонентів?

«Важливо розвивати як програмне забезпечення, так і залізо. IoT, а також розвиток штучного інтелекту, можна порівняти з атомними проектами 1940-х-1950, космічних проектів СРСР і Сполучених Штатів. Це вхідний квиток в елітний клуб розвинених держав, де все залежить від наявності власних технологій і суверенних технологічних систем.

Помилково думати, що ми говоримо про простий набір зручних послуг для людей і організацій. Це вершина айсберга, основні значення глибше. IoT неминуче дасть поштовх індустрії робототехніки і процесам. Це змінить традиційні поняття грошей, банків, платежів. Сформує нові глобальні тренди в розробці електронних розрахунків і концептуально переформатувати ринок інформаційної безпеки. Дасть поштовх до розвитку технологій блокчейн і змусить переглянути погляди на криптовалюти.

Leave a Comment on «Інтернет речей дасть поштовх індустрії робототехніки»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *