Автор: Ольга Цвотарьова, ПК тиждень

Закон No 130-ФЗ від 01.05.2016 «про внесення змін до частини першого Податкового кодексу РФ» встановила низку заходів, що регулюють електронну взаємодію платника податків і податкового органу через персональний офіс і через оператора Едо (електронний документ).

«Не секрет, що значна кількість спорів втрачається податковими органами на «процесуальному» підставах, серед яких одне з перших місць є нездатність довести, що платник податків був оперативно і належним чином проінформований про відповідну подію (наявність податкового боргу, проведення у зв’язку з її податковим аудитом і т. д.),-пояснив Валерій Narezhny, радник юридичної фірми «Городище і Партнери». “Зміни в законі, що стосуються електронних документів, покликані полегшити податкові органи для того, щоб довести, що платник податків буде сповіщений належним чином”.
Зокрема, персональний кабінет платника податків отримав статус основного способу одержання і відправки документів платником податків.

«Раніше платник податків міг добровільно направити податкові органи заяву на передачу йому всіх документів через свій персональний кабінет на сайті податкового органу, а потім може відмовитися від цього варіанту і продовжити отримання документів у паперовому вигляді. Якщо громадянин колись отримав доступ до свого електронного офісу, то тепер всі вантажі (вимоги до надання документів, вимоги до сплати податків, повідомлення про призначення перевірок і т. д.), отримані в цьому електронному кабінеті, будуть розглядатися платником податку. Це дозволить зробити його набагато простіше для фізичних осіб збирати податки, оскільки зараз значна частина податкових документів просто не доставляється платникам податків, які не живуть за адресами, вказаними в базах даних податкових органів»,-сказав пан Нарежни.

Закон фактично зобов’язує платників податків, який зобов’язаний надавати податкову декларацію виключно в електронному вигляді, щоб гарантувати, що електронна документація підключена через оператора Едо не пізніше ніж за 10 днів з дати будь-якого підстави для класифікації особи як заданої категорії платників податків.

Як пояснив пан Narotny, 130-ФЗ накладає обов’язок платника податків, який здійснює електронну подачу податкових декларацій, для забезпечення отримання документів від податкових органів через оператора EDO. Нездатність отримати такі документи з-за невдалої електронні документи системи не буде вважатися дійсним приводом для відмови платника податків для виконання обов’язків, які повинен знати податковий орган.

Закон також відредаговане положення, що регулюють подачу скарги до вищого податкового органу. Він може бути відправлений в електронному вигляді або через особистий кабінет платника податків.

За винятком певних положень, закон набуває чинності з 2.06.2016.

Слідкуйте за нашим телеграму каналу, щоб не пропустити найголовніше!

Leave a Comment on FNS: взаємодія з платником податку-виключно в електронному форматі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *